top of page
Search

5 padomi kā uzturēt svaigi grieztus ziedus

Updated: Sep 8, 2023Iztīriet vāzi un ielejiet svaigu ūdeni: Sāciet ar vāzi - rūpīgi izmazgājot to ar siltu ziepjūdeni, lai noņemtu baktērijas vai atlikumus. Piepildiet vāzi ar vēsu ūdeni. Neizmantojiet pārāk aukstu vai pārāk siltu ūdeni, jo pastiprinātas temperatūras var sabojāt ziedus.


Apgrieziet kātus: izmantojot asas, tīras šķēres nogrieziet apmēram 2,5cm no katra kāta apakšas diagonālā leņķī. Tas radīs svaigu atveri ūdens uzsūkšanai. Pēctam ievietojiet ziedus vāzē. Atkārtojiet šo darbību ik pēc dažām dienām, lai nodrošinātu, ka stublāji var efektīvi uzņemt ūdeni.


Noņemiet lapotni: noņemiet visus zaļumus, kas tiks iegremdēti ūdenī. Ūdenī atstātās lapas var sadalīties, veicinot baktēriju augšanu, kas var saīsināt jūsu ziedu dzīves ilgumu.


Regulāri mainiet ūdeni: lai novērstu baktēriju vairošanos, mainiet ūdeni vāzē ik pēc divām līdz trim dienām vai ikreiz, kad tas šķiet duļķains. Pirms vāzes uzpildīšanas atkārtojiet iepriekš minēto kāta apgriešanas darbību.


Sargāt no tiešiem saules stariem un karstuma: Novietojiet vāzi vēsā vietā, prom no tiešiem saules stariem, apkures ventilācijas atverēm un ierīcēm, kas rada siltumu. Siltums var izraisīt ziedu ātrāku novīšanu, savukārt tieša saules gaisma var paātrināt to izbalēšanu un nokalšanu.


Bonusa padoms: ziedu barības vai konservanta pievienošana ūdenim var palīdzēt pabarot ziedus un paildzināt to svaigumu. Izpildiet kopā ar ziedu barību sniegtās norādes vai izmantojiet mājās gatavotu šķīdumu, kas sastāv no tējkarotes cukura.


Ievērojot šos padomus, jūs varat palīdzēt nodrošināt, ka jūsu grieztie ziedi ilgāk saglabājas skaisti un svaigi.


Drīzumā būs pieejami arī SABA viens-pret-viens kursi, kuros būs iespēja individuāli apgūt dažādas floristikas tehnikas. Uz tikšanos!

138 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentarios


bottom of page